Thu. Nov 30th, 2023

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Intervija ar maininga aparatūras ražotāja Coinmine vadītāju Farbudu Nivi

Coinmine Ģenerāldirektors pastāstīja intervijā par savu pieredzi kriptoindustrijā un projekta izveides mērķiem, par pirmā universālā mainera Coinmine One priekšrocībām, kā arī dalījās 2020. gada prognozēs par blokķēžu industrijas attīstību.

Kāda ir jūsu profesionālā pieredze un kā jūs iekļuvāt kriptoindustrijā?

Es aizrāvos ar IT tehnoloģijām kopš bērnības. Savu uzņēmējdarbību es uzsāku vidusskolā, organizējot datoru un ģimenes datoru ražošanu. Vēlāk sāku nodarboties ar patērētāju programmatūras izstrādi mobilajām un tīmekļa lietojumprogrammām. Ar domubiedru komandu un ar Benchmark atbalstu mēs izveidojām tiešsaistes platformu Grockit kopīgai apmācībai, ko tika pārdota uzņēmumam Kaplan. Pirms 5 gadiem es ieinteresējos par kriptovalūtu un sāku tirgoties. Pirms pāris gadiem partnerībā ar izcilu dizaineru Džastinu Lambertu bija koncentrējies uz savu maininga iekārtas izstrādi.

Kāpēc jūs nolēmāt izveidot Coinmine? Kāda ir projekta misija?

Mūsu mērķis ir demokratizēt kriptoindustriju un vienkāršot mainingu. Mēs domājam, ka Bitcoin savā ziņā ir fenomens. Tāpēc mēs vēlējāmies pārnest savu pieredzi patērētāju programmatūras un iekārtu izveidei jaunā interneta laikmetā. Mēs cenšamies padarīt maininga procesu pieejamu plašam lietotāju lokam, samazinot energoietilpību un iekārtu vērtību. Ir pārsteidzoši, ka ir iespēja strādāt pie kaut kā jauna un efektīvāka patēriņa šajā biznesa nišā.

Ar kādiem sasniegumiem var lepoties Coinmine?

Es tiešām lepojos, ka esam pārgājuši no koncepcijas uz reālo ierīču izlaišanu mazāk nekā gada laikā, ar savu nelielo kapitālu. Mēs izveidojām savu MineOS operētājsistēmu, projektējām un izstrādājām “mājas maineri” Coinmine One, kā arī izveidojām mobilo aplikāciju iOS un Android vidēm. Kopš izlaišanas ir pārdoti tūkstošiem ierīču. Bet tikai 4 procenti no tiem tika atgriezti saistībā ar kādām nepilnībām no mūsu puses. Tas ir daudz zemāks rādītājs par nozares vidējo rādītāju 15-20% apmērā, kas pierāda patērētāju ieinteresētību mūsu kvalitatīvajā produkcijā. Aptuveni 8% klientu atgriežas, lai vēl iegādātos Coinmine, bet 10% iegādājas vairāk par vienu ierīci.

Kādas ir Coinmine lietošanas priekšrocības salīdzinājumā ar citu kriptomaininga iekārtu?

Coinmine One ļauj izmantot kriptovalūtu mājas apstākļos, atbrīvojot no daudzstundu gaidīšanas un programmatūras atjaunināšanas. Iekārtas darbu var kontrolēt caur mobilo aplikāciju. Tas padara Coinmine par visvienkāršāko sadzīves ierīci. Turklāt mūsu maineris atšķiras ar savu kluso darbību un zemo elektropatēriņu. Tā izmantošana nav dārgāka par ieslēgtu putekļsūcēju. Coinmine One pieejamība veicinās lielāku cilvēku iesaistīšanos kriptoindustrijā.

Ko jūs varat pastāstīt par Coinmine ceļa karti? Kādas jaunas funkcijas vēlaties palaist?

Mūsu pieeja – labāk, ātrāk, lētāk. Tāpēc mēs pastāvīgi uzlabojam mūsu MineOS operētājsistēmu. Pateicoties bezvadu tīkla automātiskajai atjaunināšanai, mums izdevās palielināt energoefektivitāti par 30% un nodrošināt ātru piekļuvi jaunajiem kriptotīkliem. Arī par 10% palielinājās ierīces skaitļošanas jauda. Turklāt mēs pievienojam jaunus kriptovalūtu protokolus. Tuvākajos plānos – Handshake pievienošana.

Kā jūs izvēlaties kriptovalūtas, ko atbalsta Coinmine?

Mēs vērtējam kriptovalūtu un citus protokolus par tādiem faktoriem kā misija, tehniskie parametri, veicināšanas/atlīdzības programmas un komanda. Šodien ar Coinmine One palīdzību var iegūt populārākās monētas, piemēram, Ethereum (ETH), Ethereum Classic (ETC), Monero (XMR) un Zcash (ZEC).

Kādas ir galvenās kriptomaininga plaša patēriņa preces izveides problēmas?

Lielākā daļa mūsu pūliņu tiek tērēta lai pielāgotu protokolus. Kriptovalūtas tehnoloģija ir tāda, ka nav jāizstrādā jauna programmatūra. Galvenais uzdevums ir padarīt esošos protokolus par maksimāli ērtiem gala lietotājam. Piemēram, Monero regulāri atjaunojas, tāpēc mēs tērējam daudz laika un resursu, lai tas neradītu šķēršļus lietotājiem. Maininga panākumi daudzējādā ziņā ir atkarīgi no pievienošanās procesam. Mēs cenšamies, lai mūsu klientiem būtu piekļuve jaunajām kriptovalūtām, tiklīdz tās tiks palaistas.

Kādus citus projektus vai blokķēdes lēmumus jūs uzskatāt par visperspektīvākajiem?

Handshake – viens no protokoliem, kas, manuprāt, var būt ļoti efektīvs. Būtībā tā ir decentralizēta DNS versija. Sistēma ļauj savienot klientu ar serveri, piemēram, coinmine.com ar reālām IP adresēm, drošai sadarbībai ar simetrisku šifrēšanu. Neandshake (rokasspiediens) sākas ar identifikāciju un beidzas ar slepenās atslēgas ģenerēšanu. Turklāt centrālā iestāde nevar aizliegt kādu vietrādi URL. Šis decentralizētais protokols nemaina DNS, bet var sadarboties kopā ar to.

Vai jums ir kādas prognozes par blokķēžu un kriptovalūtas industriju 2020. gadam un turpmākajam periodam?

Nozares attīstību ir grūti prognozēt. Bet es domāju, ka gaidāmais halvings var ietekmēt bitkoina vērtību. Nesen iegūtie BTC jau tiek pārdoti ar 20% uzcenojumu. Es nevaru iedomāties, ka viņu skaita samazināšana halvinga laikā neietekmēs tādas lietas kā cena.

Kādi ir galvenie šķēršļi masveida kriptovalūtu adopcijai?

Lai kriptovalūtas kļūtu par meinstrīmu, ir nepieciešams vienkāršot to izmantošanu un paaugstināt vērtību. Es domāju, ka tieši tāpēc Džeks Dorsijs ir koncentrējies uz bitkoina popularizāciju Āfrikā. Ir liels leveridžs, lai atbalstītu digitālo aktīvu vērtību Āfrikā vai kaut kur citur valstīs ar nestabilu ekonomisko situāciju. Problēmas ar pieejamību un lietošanas sarežģītību vienmēr ir vislielākie šķēršļi jebkuras tehnoloģijas pieņemšanai.

Kas Jums izsauc vispretrunīgākās jūtas kriptoindustrijā?

Es domāju, ka nav jēgas izskatīt kādu kriptovalūtu kā potenciālo pasaules rezerves valūtu. Ja negrasāties pirkt kafiju ar Filecoin vai Handshake tokeniem, tas nenozīmē, ka viņiem nevajadzētu eksistēt. Digitālā telpā jebkuras monētas var apmainīt viens pret otru. Lai gan nav liela labuma no 5000 dažādu protokolu un valūtu klātbūtnes, vienmēr būs vairākas monētas, pēc kurām būs pieprasījums. Šodien Bitcoin ir kriptoindustrijas līderis. Bet tas ir mans viedoklis.

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!