Sat. Dec 2nd, 2023

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Virtuālās realitātes koncepcijas (VR) izveidotājs Džarons Lanjē (Jaron Lanier) pievienojies tiem, kuri dēvē bitkoinu par “piramīdu” un “azartspēli”

Technologist and musician Jaron Lanier speaks at Harvard University's Kennedy School of Government on Monday, October 4, in Cambridge, Massachusetts. Lanier, widely recognized as the "father of virtual reality" technology, spoke on a program entitled, "Seeing Through the Fog of Digital Fads." (Photo by Michael Springer/Gamma Presse)

Virtuālās realitātes koncepcijas (VR) izveidotājs Džarons Lanjē (Jaron Lanier) pievienojies tiem, kuri dēvē bitkoinu par “piramīdu” un “azartspēli”.
Leksa Frīdmena (Lex Fridman) podkāsta laikā viņš konstatēja acīmredzamu faktu: investori, kuri iegādājās BTC pirmajos gados, nopelnīja vairāk nekā tie, kuri tos iegādājās vēlāk. Tāpēc, viņaprāt, kriptovalūtas izskatās pēc azartspēles.

Pēc zinātnieka, kurš darbojas datu vizualizācijas un biometrijas tehnoloģiju jomā, bitkoins korelē ar azartspēlēm, pamatojoties uz tādu faktoru kā tirgus svārstīgums ( volatilitāte ). Viņš deva mājienu, ka bitkoins, tāpat kā azartspēles, ir liela ekonomika, bet ļoti neproduktīva. Lanjē teica, ka, lai gan viņš ilgi uzstājās par digitālo naudu, Bitkoina parādīšanās neatrisināja šo problēmu.

Būtībā tā ir Ponci shēma. Saskaņā ar kuru agrīnajiem investoriem ir vairāk nekā tiem, kuri ir ieradušies tirgū vēlāk. Un, jo tālāk pa ķēdi, jo vairāk tas atgādina azartspēles dinamiku. Vietā, kur tā arvien vairāk un vairāk ir pakļauta savādiem tīkla efektiem. Pat ja jūs esat vidējs investors bitkoinā, jūs esat pakļauts tirgus svārstībām. Bet visvairāk tas ietekmēs mazos spēlētājus.

Zinātnieka viedoklis ir ļoti līdzīgs The Bitcoin Foundation Latvia viedoklim, tomēr līdzīgas svārstības notiek arī akciju, valūtu tirgos un ar laiku svārstības bitkoina tirgū mazināsies, to veicinās arī dažādu ETF palaišana un nacionālo valstu kriptotirgus regulācija. Bet pagaidām – protams, tie ir Mežonīgie Rietumi, kur “Šerifs” bieži vien ir galvenais pistoļvīrs.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!