Tue. Aug 9th, 2022

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

SVF kārtējo reizi brīdināja, ka Bitcoin ir pārāk daudz sistēmisku risku, lai to atzītu par likumīgu maksāšanas līdzekli, kā to izdarīja Salvadora

SVF kārtējo reizi brīdināja, ka Bitcoin ir pārāk daudz sistēmisku risku, lai to atzītu par likumīgu maksāšanas līdzekli, kā to izdarīja Salvadora.

Atskaite pieejama šeit: https://www.imf.org/en/News/Articles/2021/11/22/mcs-el-salvador-staff-concluding-statement-of-the-2021-article-iv-mission

Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pārskatā tiek uzsvērts, ka kriptovalūtas un digitālās maksājumu sistēmas kā Chivo maks ļauj veikt maksājumus Salvadorā efektīvāk, paplašināt finanšu pakalpojumus un veicināt ekonomikas izaugsmi. Tomēr, sakarā ar bitkoina augstu svārstību iespēju, “BTC atzīšana par likumīgu maksāšanas līdzekli ir nozīmīgs risks patērētājiem un finanšu stabilitātei”. Turklāt bitkoina izmantošana noved pie jaunu budžeta saistību rašanās. “No šiem riskiem izriet, ka bitkoins nav jāizmanto kā maksāšanas līdzeklis.”

SVF iesaka sašaurināt likuma darbības jomu par bitkoina pieņemšanu un mudina pastiprināt jaunas maksājumu ekosistēmas regulēšanu un uzraudzību. “Chivo” ir jāapņemas pilnībā aizsargāt lietotāju līdzekļus gan ASV dolāros, gan bitkonos,” atzīmēts pārskatā. SVF analītiķi uzsver, ka Salvadoras valdībai ir jāvirza maksimālie centieni nodrošināt patērētāju aizsardzību, normu piemērošanu naudas atmazgāšanas un terorisma finansēšanas risku novēršanai. Ir rekomendācijas arī bankām – konservatīvas likviditātes prasības un kapitāla nodrošināšana, strādājot ar Bitcoin.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Copyright © 2017-2021. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!