Sat. Dec 2nd, 2023

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Zinātnieku pētījums atklāj, kas notiks, ja steiblkoini netiks regulēti.

Ja steiblkonus neregulēs, tie izraisīs XIX gadsimtā pastāvošo “mežonīgo banku” laikmetu. Šāds secinājums atrodas Jēlas Universitātes ekonomista Gerija Gortona un FRS jurista Džefrija Čana darbā.

Pētījumā “Pieradināmie “savvaļas” steiblkoini” speciālisti velk paralēles ar periodu no 1837. līdz 1865. gadam, kad ASV nebija banku uzraudzības federālajā līmenī.

Valstij faktiski nebija nacionālās valūtas, bet ar tās izlaidi nodarbojās daudzas komercbankas ar nepietiekamu kapitalizāciju. Tas bieži noveda pie kredītiestāžu slēgšanas, rezultātā viņu izlaistās banknotes zaudēja jebkādu vērtību.

Eksperti norādījuši, ka “privātā sektora izveidotās naudas digitālās formas” ar piesaisti 1:1 pret “drošiem” aktīviem rada sistēmisku risku finanšu sistēmai.

Gortons un Čans ir pārliecināti, ka steiblkoini nav efektīvs apmaiņas līdzeklis, jo ne vienmēr tiek pieņemti pēc nomināla un pakļauti “bankas panikas” riskam. XIX gadsimtā bankas izlaistie dolāri nebija apdrošināti un uzrādīja straujas vērtības svārstības, kas apgrūtināja transakcijas.

“Ja politiķi aizkavēsies desmitgades, steiblkoinu emitenti kļūs par XXI gadsimta naudas tirgus fondiem — “pārāk lieli, lai bankrotētu”. Valdībai būs jānodarbojas ar glābšanas pasākumu komplektu katru reizi, kad rodas finansiāla panika, – teikts dokumentā.
Ekonomisti mudina neatkārtot pagātnes kļūdas un izdarīt secinājumus. Viņi atzīmēja, ka monetārās suverenitātes saglabāšanai ir izšķiroša nozīme naudas un kredīta politikas īstenošanā.

Gortons un Čans piedāvāja regulēt steiblkoinu emitentus kā bankas un izlaist nacionālo digitālo valūtu.

Kāto institūta Naudas kredīta un finanšu alternatīvu centra direktors Džordžs Selgins nav piekritis ekonomistu secinājumiem.

Eksperts atzīmēja, ka valsts prasības pret monetāro suverenitāti pārsniedz patērētāju pieprasījumus. Tā rezultātā tas noveda pie finanšu monopola noteikšanu bankām un tiem, kuri tās pārvalda.

“Pat lēmumam par ASV vienotās valūtas ieviešanu pilsoņu kara laikā nebija nekāda sakara ar patērētāju vēlmēm. Ja tā būtu taisnība, nebūtu vajadzīgs 10% soda naudas, lai piespiestu valsts bankas izbeigt savu banknošu izlaišanu, – paskaidroja speciālists.

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!