Tue. Sep 26th, 2023

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Ķīniešu maininga čipu ražotājs SMIC plāno veikt IPO par $2.8 miljardiem

Maineru Canaan čipmeikers SMIC iesniedza pieteikumu pirmajam publiskajam piedāvājumam (IPO). Kompānija plāno piesaistīt līdz 20 miljardiem juaņu ($2,8 miljardus). Par to ziņo The Block.

Kompānijas Semiconductor Manufacturing International Corporation (SMIC) akcijas nokļūs augstas tehnoloģijas kompāniju sekcijas lapā Šanhajas fondu biržā – SSE STAR Market.

Maininga eksperte Kristi-Lī Mainhana sagaida, ka IPO SMIC “apdullinošs panākums”. Gaidīšana ir saistīta ar Ķīnas interesēm, kam nepieciešama jauna čipu paaudze ar orientāciju uz ārzemju tirgiem.

Lēmums pieņemts pēc pieaugošās spriedzes starp ASV un Ķīnu. 2020.gada 15. maijā ASV Tirdzniecības ministrija pieprasīja visiem tehnoloģiju giganta Huawei piegādātājiem, kuri izmanto amerikāņu tehnoloģijas, saņemt speciālo licenci pirms Ķīnas kompānijas čipu nosūtīšanas. Zem ierobežojuma pakļuva arī TSMS TSMS, kas uzstājas ar vadošā maininga aprīkojuma ražotāja Bitmain piegādātājs.

Izdevums norāda, ka tajā pašā dienā TSMC izsludināja rūpnīcas būvniecības plānus par 12 miljardiem Arizonā. Vienlaikus Ķīnas valdība pieņēma lēmumu par 2.2 miljardu eiro iepludināšanu SMIC, kas ir Taivānas kompānijas konkurents. IPO ietvaros saņemtie līdzekļi tiks virzīti uz ražošanas jaudas paplašināšanu un tehnoloģiju pilnveidošanu.

Šobrīd SMIC tehnoloģiskais process joprojām ir balstīts uz 14-nm čipiem, bet, paredzams, ka oponents otrā Dienvidķīniešu jūras pusē drīz pāries uz 5-nm mikroshēmu izgatavošanas procesu.

“SMIC” ir vajadzīgi gadi, lai panāktu TSMC. Tomēr kompānija var ieņemt alternatīvu nišu Samsung un kompānijai no Taivānas, apmierinot ASIC-iekārtu ražotāju prasības altkonu ieguvei,” uzskata Kristija-Lī Mainhana.

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!