Mon. Feb 19th, 2024

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Ķīnas Tautas banka (ĶTB) ir publicējusi digitālā juaņa (e-CNY) Balto grāmatu

Ķīnas Tautas banka (ĶTB) ir publicējusi digitālā juaņa (e-CNY) Balto grāmatu. Digitālā juaņa tehniskajā dokumentācijā norādīti priekšnosacījumi tā izveidei. Ja nu kāds prot ķīniešu valodu, tad dokuments atrodas šeit: http://www.pbc.gov.cn/goutongjiaoliu/113456/113469/4293590/2021071614200022055.pdf

The Bitcoin Foundation Latvia pirmie Latvijā publicē dokumenta angļu versiju:

Ideja par valsts digitālās valūtas izstrādi radās jau 2014. gadā. Ķīna sāka veikt pētījumus pēc kriptovalūtu parādīšanās, uzskatot, ka tie var radīt nopietnu risku esošai finanšu sistēmai. ĶTB pētnieki paziņoja, ka bitkoinu un citus kriptoaktīvus nevar izmantot kā tradicionālās naudas ikdienas dzīvē, jotiem ir augstās svārstības un iekšējās vērtības trūkums. Turklāt kriptovalūtu ieguve, kas darbojas saskaņā ar Proof of Work (PoW), pieprasa augstu elektroenerģijas patēriņu. Dokumenta autori nosaukuši kriptovalūtas par spekulatīvajiem instrumentiem, kas rada risku finanšu drošībai un sociālajai stabilitātei.

ĶTB analītiķi aizskāra arī par steiblkoinu tēmu. Neskatoties uz to piesaisti fatālajām valūtām, arī viņi izaicina starptautisko valūtas sistēmu un kredīta un naudas politiku, norādīts Baltajā grāmatā e-CNY. Tajā arī tika paziņots, ka viena no digitālās juaņas galvenajām īpašībām būs iespēja tās programmēt ar viedlīgumu palīdzību. ĶTB uzskata, ka viņu izmantošana nepārkāps digitālā juaņa naudas funkcijas, bet uzlabos viņa drošību. Viedlīgumi ļaus veikt maksājumus ar e-CNY saskaņā ar iepriekš noteiktiem nosacījumiem vai nosacījumiem, kas saskaņoti starp divām pusēm. Dokumentā trūkst e-CNY ceļa kartes, tā palaišanas grafiks arī nav definēts.

ĶTB ziņoja, ka pēc stāvokļa uz 30. jūniju valsts kriptovalūtas testēšanas laikā dažādās Ķīnas pilsētās, ar digitālo juaņu tika izdarīts aptuveni 70 miljoni transakciju par kopējo summu 34.5 miljardi juaņu (aptuveni $5.3 miljardi).

© 2021 The Bitcoin Foundation Latvia

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!