Tue. Dec 5th, 2023

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Izraēlas Centrālā apgabaltiesa atzinusi bitkoinu par aktīvu, uz kuru attiecas kapitāla pieauguma nodoklis

Izraēlas Centrālā apgabaltiesa atzinusi bitkoinu par aktīvu, uz kuru attiecas kapitāla pieauguma nodoklis, ziņo Globes. Pieteikumu tiesā pret Nodokļu administrāciju iesniedza Izraēlas uzņēmējs Noams Kopels jaunuzņēmuma DAV.Network dibinātājs, kurš bija guvis peļņu no bitkoina pārdošanas $2.29 mlj. , tomēr tiesu zaudēja un būs spiests samaksāt Nodokļu administrācijai $830 600, kā arī tiesas izdevumus $8306 apmērā.

Kompānijas DAV.Network vadītājs tiesā paziņoja:

“Bitkoins ir jāklasificē kā ārvalstu valūta, un tā peļņa jāuzskata par kursu starpību, kuru ieguvusi fiziska persona, kas neveic savu darbību, un tātad nav apliekama ar nodokli”.

Izraēlas nodokļu institūcija šim formulējumam iebilda, paziņojot, ka bitkoins nav valūta pēc centrālās bankas definīcijas, tāpēc tas nevar būt ārvalstu valūta.
Tā vietā aģentūra apstiprina, ka uz kriptovalūtu attiecas aktīva definīcija, tāpēc peļņa no tā pārdošanas tiek aplikta ar kapitāla pieauguma nodokli. Saskaņā ar ziņu aģentūras ziņām– tiesa uzlika par pienākumu Noamam Kopelam samaksāt nodokli $830 600 apmērā.
Bittax dibinātājs Džidi Bar Zakai – bijušais Izraēlas Nodokļu pārvaldes direktora vietnieks un tagad Izraēlas asociācijas CPA direktors – sacījis, ka šis lēmums pieņemts, pamatojoties uz spēkā esošo likumdošanu, precizējot: “Es uzskatu, ka noteikt – vai bitkoins ir valūta – palīdzēs realitātes tests. Tiklīdz tā izmantošana būs plaši izplatīta – likumdošanas institūcijai nāksies pārrakstīt likumu tā, lai tas ņemtu to vērā un attiecīgi piešķirt bitkoinam klasifikāciju”.

© 2019 The Bitcoin Foundation Latvia  

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Copyright © 2017-2023. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!