Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta (MIT) darbinieki izstrādājuši tehnoloģiju Spider, kas uzlabos Lightning Network darbību, ziņo MIT News
Pētnieki no Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta (MIT) izstrādājuši tehnoloģiju, kas, pēc viņu vārdiem, var palīdzēt optimizēt kriptovalūtas maksājumu veikšanu otrā līmeņa tīklos (piemēram, Lightning Network). Maršrutēšanas shēma ar nosaukumu Spider piedāvā efektīvāku maksājumu kanālu tīkla veidu (payment channel network, PCN).
Tā, PCN lietotāji veido kontus ārpus blokķēdes ar piešķirto naudas summu, veidojot lielu savstarpēji saistītu kopējo kontu tīklu. Lietotāji novirza maksājumus, izmantojot šos kontus, kas ievērojami paātrina transakciju. Konti var arī saņemt nelielu maksu, kad transakcijas notiek caur tiem.
Vairāk par tehnoloģiju šeit: https://news.mit.edu/2020/spider-cryptocurrency-routing-efficiency-0130
Tomēr neefektīvas maršrutēšanas shēmas palēnina pat tādus ātrus risinājumus. Tās bieži iztukšoja lietotāju bilanci, piespiežot tos sūtīt ievērojamas summas vai bieži vien rebalansēt savus kontus blokķēdē.
“Ir jābūt augstas veiktspējas maršrutēšanai uz PCN bāzes, kas var nodrošināt efektīvu naudas izmantošanu, kuru izmanto lietotāji,” saka risinājuma autors Vibohalakšmi Sivamans, datorzinātņu laboratorijas un mākslīgā intelekta (CSAIL) aspirants.
Pētnieka dokumenti: https://arxiv.org/abs/1809.05088
Spider sniedz efektīvāku maksājumu maršrutēšanas metodi, kurā dalībnieki var ieguldīt tikai nelielu daļu savu līdzekļu savā kontā. Tiek apgalvots, ka jaunais risinājums var apstrādāt aptuveni četras reizes vairāk transakciju, salīdzinot ar citiem PCN pirms maksājumu reģistrēšanas blokķēdē.
Spider sadala transakcijas pa nelielām daļām (vai paketēm), tas attiecas uz dažādiem kanāliem ar atšķirīgu ātrumu. Atšķirībā no citām sistēmām, kas nosūtīs pilnu apmaksu un, iespējams, tiks noraidītas no kontu puses ar nepietiekamu līdzekļu daudzumu, kas aizkavē transakcijas pārvirzīšanu — Spider var veikt maksājumus, kas ar mazāku varbūtību var nelietderīgi piespamot tīklu.
Maršrutēšanas sistēmu iedvesmoja pakešu komutācijas metode – efektīvas datu pārraides metode internetā.
Vēl viena tehnoloģijas atšķirība ir tāda, ka tā ļauj veikt maksājumus rindas kārtībā noslogotos kontos, nevis pārvirzīt maksājumus no tiem. Komanda arī izstrādājusi algoritmu, kas var palīdzēt identificēt noslogotos kontus.
Pētnieki plāno prezentēt Spider tehnoloģiju USENIX simpozijā par tīkla sistēmu projektēšanu un ieviešanu šā mēneša beigās.
USENIX 2020 Linux Storage and Filesystems Conference (Vault ’20) notiks 2020.gada 24. un 25.februārī ASV Santa Clara : https://www.usenix.org/conference/vault20
© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia