Tue. May 24th, 2022

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta (MIT) darbinieki izstrādājuši tehnoloģiju Spider, kas uzlabos Lightning Network darbību, ziņo MIT News

Pētnieki no Masačūsetsas Tehnoloģiskā institūta (MIT) izstrādājuši tehnoloģiju, kas, pēc viņu vārdiem, var palīdzēt optimizēt kriptovalūtas maksājumu veikšanu otrā līmeņa tīklos (piemēram, Lightning Network). Maršrutēšanas shēma ar nosaukumu Spider piedāvā efektīvāku maksājumu kanālu tīkla veidu (payment channel network, PCN).

Tā, PCN lietotāji veido kontus ārpus blokķēdes ar piešķirto naudas summu, veidojot lielu savstarpēji saistītu kopējo kontu tīklu. Lietotāji novirza maksājumus, izmantojot šos kontus, kas ievērojami paātrina transakciju. Konti var arī saņemt nelielu maksu, kad transakcijas notiek caur tiem.

Vairāk par tehnoloģiju šeit: https://news.mit.edu/2020/spider-cryptocurrency-routing-efficiency-0130

Tomēr neefektīvas maršrutēšanas shēmas palēnina pat tādus ātrus risinājumus. Tās bieži iztukšoja lietotāju bilanci, piespiežot tos sūtīt ievērojamas summas vai bieži vien rebalansēt savus kontus blokķēdē.

“Ir jābūt augstas veiktspējas maršrutēšanai uz PCN bāzes, kas var nodrošināt efektīvu naudas izmantošanu, kuru izmanto lietotāji,” saka risinājuma autors Vibohalakšmi Sivamans, datorzinātņu laboratorijas un mākslīgā intelekta (CSAIL) aspirants.

Pētnieka dokumenti: https://arxiv.org/abs/1809.05088

Spider sniedz efektīvāku maksājumu maršrutēšanas metodi, kurā dalībnieki var ieguldīt tikai nelielu daļu savu līdzekļu savā kontā. Tiek apgalvots, ka jaunais risinājums var apstrādāt aptuveni četras reizes vairāk transakciju, salīdzinot ar citiem PCN pirms maksājumu reģistrēšanas blokķēdē.

Spider sadala transakcijas pa nelielām daļām (vai paketēm), tas attiecas uz dažādiem kanāliem ar atšķirīgu ātrumu. Atšķirībā no citām sistēmām, kas nosūtīs pilnu apmaksu un, iespējams, tiks noraidītas no kontu puses ar nepietiekamu līdzekļu daudzumu, kas aizkavē transakcijas pārvirzīšanu — Spider var veikt maksājumus, kas ar mazāku varbūtību var nelietderīgi piespamot tīklu.

Maršrutēšanas sistēmu iedvesmoja pakešu komutācijas metode – efektīvas datu pārraides metode internetā.

Vēl viena tehnoloģijas atšķirība ir tāda, ka tā ļauj veikt maksājumus rindas kārtībā noslogotos kontos, nevis pārvirzīt maksājumus no tiem. Komanda arī izstrādājusi algoritmu, kas var palīdzēt identificēt noslogotos kontus.

Pētnieki plāno prezentēt Spider tehnoloģiju USENIX simpozijā par tīkla sistēmu projektēšanu un ieviešanu šā mēneša beigās.

USENIX 2020 Linux Storage and Filesystems Conference (Vault ’20) notiks 2020.gada 24. un 25.februārī ASV Santa Clara : https://www.usenix.org/conference/vault20

© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Copyright © 2017-2021. Made with ❤️ in Latvia. All rights reserved The Bitcoin Foundation Latvia | Newsphere by AF themes.
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!