Toshiba izstrādājusi “simulētās bifurkācijas algoritmu”, kas parastos datorus pārvērš superdatoros

Pēc veidotāju ziņojuma, pateicoties to izstrādei, datori, kurus izmanto tirdzniecībai biržās, var aprēķināt tirdzniecības tirgu datus daudz ātrāk, nekā to šobrīd dara superdatori. Jaunā Toshiba izstrāde ieguvusi nosaukumu “Simulētās bifurkācijas algoritms”. Tā pamatā ir kvantu datoru darba principi, bet kompānijas pārstāvji apgalvo, ka to palaist klasiskajos datoros nav nekāda problēma.
Kā informēja zinātnieks no Toshiba ‘s Computer & Network Systems Laboratory Kosuke Tacumura, kurš strādāja pie algoritma izveidošanas, jauninājumu lietošanai PC pat nav nepieciešama īpaša atdzesējama telpa.
“Jūs varat iedarbināt algoritmu un strādāt ar to istabas temperatūrā,” teica japāņu zinātnieks.
Toshiba ģenerāldirektors Nobuaki Kurumatani paziņoja, ka jaunajam algoritmam ir liels potenciāls tā izmantošanai finanšu jomā. Neskatoties uz to, tehnoloģija teorētiski var tikt piemērota un izmantota arī citās jomās, kas nav saistītas ar tirdzniecību biržās.
Tā kā uz Jūsu galda tuvākajā nākotnē var atrasties nosacīti šis viss, tikai ietilpstot parastajā portatīvajā datorā, ja to darbina “Simulētās bifurkācijas algoritms”:
Dažas dienas pirms šī paziņojuma viens no spēcīgākajiem superdatoriem tika uzstādīts Teksasas universitātē. Uz šo brīdi tā ir piektā lielākā sistēma pasaulē. Arī fiziķi no ASV ieguvuši topoloģisku supervadītspēju tā saucamajā džozefsoniskā kontaktā (divu virsvadošu materiālu savienojums, starp kuriem atrodas dielektriķa kārta). Atklājumam ir jāpalīdz kvantu datoru izveidē.
Rēķinot kopējo superdatoru veiktspēju, pasaulē šobrīd dominē ASV, bet tā atpaliek no Ķīnas pēc to skaita.
© 2020 The Bitcoin Foundation Latvia