Ar ko sākt?

   Bitcoin tirgus kapitalizācija ir ļoti svārstīga. Tirgus nav salīdzinoši liels ( 2018.gada janvārī ap 200 miljardiem ASV dolāru ) , un ir vairāki spēlētāji kuriem pieder pat 1% bitkoinu. Satoši Nakamato bitkoina tīkla iesākumā, kad tajā darbojās ļoti mazs dalībnieku skaits ieguva ap 1 000 000 bitkoina monētu. Brāļi Cameron Winklevoss and Tyler Winklevoss pēc 85 miljonu $ attiesāšanas no Facebook šefa Marka Cukerberga lielu daļu šīs naudas ieguldīja Bitkoinos un šobrīd uzskatāmi par dolāru miljardieriem. Tirgus ir mazs, ļoti volatils ( mainīgs ), Bitkoina vērtība dienas laikā var mainīties pat 20-30% robežās un tādēļ diezzin vai ir prātīgi uzreiz mesties biržā ar saviem pēdējiem līdzekļiem. Biržas spekulanti iesācējus sauc par “kāmīšiem”, jo tie ieguldījuši pēc biržas mērogiem nano lielu summu, tūlīt pat gaida bitkoina vērtības dubultošanos, un ja tas nenotiek, un pēkšņi Bitkoina vērtība krīt par 20% sāk nervozēt un steidz tos ātri, kaut ar zaudējumiem, pārdot. Biržas valodā to sauc par “kāmīšu apcirpšanu”, un tas notiek regulāri. 

   Biržās šobrīd darbojas ar mākslīgo intelektu apveltītas pirkšanas un pārdošanas sistēmas, kuras maksā pieklājīgu naudu, un kuras arī rada šos lielos viļņus, kuros labi jūtas “vaļi” ( lielie pirceji un pārdevēji biržās ), kuri vienā pirkumā investē 1.5 miljardus ASV dolāru un vairāk ( 2018.gada sākumā no kriptovalūtu biržām tika izņemti ap 400 miljardi dolāru, tādejādi piefiksejot peļņu ), bet “kāmīši” ,ieraugot lielo vilni, kuru radījuši “vaļi” ar savām astēm, sāk pastiprināti svīst no briesmām, zaudē drosmi un visu pārdod ar zaudējumiem.

   Mēs ieteiktu sākt ar Bitcoin-maka atvēršanu un investēt, iegādājoties salīdzinoši mazu summu – 0,001 līdz 0,01 BTC. Un protams vislabāk par to aizmirst uz 5 gadiem, jo ja tirgus attīstīsies, tad nenoliedzami pieaugs Bitcoin vērtība, ja Bitcoins kādu apstākļu iespaidā izzudīs, būsiet zaudējuši 10-100 EUR. Katru dienu sekot kursa svārstībām nav ieteicams, kaut vai no labas veselības saglabāšanas viedokļa. Arī .com burbulis 20.gs beigās plīsa un aiznesa sev līdz ļoti daudz investoru naudas, neapšaubāmi plīsīs arī kriptovalūtu burbulis. Protams – kurā brīdī un kādā veidā, kādā tirgus piesātinājuma pakāpē, kura kriptovalūta izdzīvos un turpinās vērtības pieaugumu, tie ir jautājumi uz kuriem var atbildēt tikai pats investors. Mēs savā mājaslapā sniegsim pēc iespējas objektīvāku informāciju, bez optimistiskām prognozēm, lēmumi jāpieņem Jums pašiem.

   Bitkoinu skaits ir ierobežots – 21 000 000. Šobrīd emitēti ap 16 800 000. Katru dienu tiek emitēti 3600 bitkoinu. Emisijai jānoslēdzas 2040.gadā. Ja Bitkoinu tirgus kapitalizācija sasniegs 9 triljonus ASV dolāru ( zelta tirgus kapitalizācija ) , 1 BTC  maksās ap 450 000 ASV dolāru. 

© 2018 BITCOIN FONDS LATVIJA