Fri. Feb 26th, 2021

Viss par un ap Bitcoin un citām populārākajām kriptovalūtām

🚀The Bitcoin Foundation Latvia blogs par kriptovalūtu Bitcoin latviešu valodā 📈 Finansu pasaules ziņas🔑 Kriptovalūtu ziņas 🇺🇸🇩🇪🇷🇺Podkāsti trīs valodās💋Četri svarīgākie Bloomberg ziņu kanāli🎙️Ikmēneša Videožurnāls ar sekojošām tēmām💁‍♀️🏙️Ekonomika🗿 Mākslīgais intelekts📡 Kosmosa tehnoloģijas🤖 Robotika un kibernētika👩‍🔬👨‍🔬 Biotehnoloģijas 🛰️Visuma izpēte 🛸Marsa kolonizācija

Eiropas Centrālā banka ( ECB ) publicējusi 2019.gada maija pārskatu, kurā skarti kriptovalūtu regulēšanas jautājumi

Eiropas Centrālā banka publicējusi 2019.gada maija pārskatu, kurā skarti kriptovalūtu regulēšanas jautājumi. Pārskata autori atzīst, ka kriptovalūtu tirgus pašlaik nerada draudus ne ES, ne pasaules finanšu sistēmai.

Šāds secinājums izdarīts spriežot pēc virtuālo valūtu tirgus kapitalizācijas 96 mljrd. € (vai 107 mljrd. $) apmērā 2019. gada janvārī. Tomēr šobrīd šis rādītājs ir pieaudzis līdz 276,3 mljrd. $, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk, nekā bija 2019.gada janvārī. Autori pievērš uzmanību tam, ka kriptovalūtu tirgus kapitalizācija veido tikai 4% no populārajām FAANG akcijām vai tikai 1% ES IKP. Tomēr, neraugoties uz šīs nozares nelielo daļu attiecībā pret pārējo finanšu sistēmu, ECB dokuments joprojām uzstāj uz vienotu kriptovalūtu industrijas regulēšanas kursu. Virkne nesaskaņotu un nekonsekventu pieeju, kādas tiek piemērotas atsevišķu valstu līmenī, rezultātā var būt neefektīvas – teikts pārskatā. Eiropas Centrālā banka uzskata – atteikšanās no tādas pieejas izraisīs to, ka normatīvie akti traucēs finansu sistēmas stabilitātei, kas saistīta ar kriptoaktīvu tirgu.

Eiropas Centrālās bankas pētnieki pagaidām ir vienīgā grupa starp reģionālajiem regulatoriem, kas izskata kriptovalūtas no pastāvošajai finanšu sistēmai iespējamo draudu viedokļa.

© 2019 The Bitcoin Foundation Latvia

ICO kalendārs

Latvijas Bitkoina biedrība sadarbībā ar Investing.com
Hide Related Posts
error

Vai bija noderīgi? Ja jā, tad atbalsti lūdzu mūs sociālajos tīklos - sekojot vai spiežot like. Lai varam sniegt informāciju vēl vairāk iedzīvotājiem Latvijā par Bitcoin. Paldies Tev jau iepriekš par atbalstu!